cs en
  • vip
  • mezinarodniturnaj
  • spolecenske
  • ples
  • teambuilding

Valenta, Dejdar, Janda, Hnilička - Memoriál Strýčka Jedličky 2018 je za námi. Jak to vypadalo?

Již po dvacaté se sešli herci, zpěváci, sportovci, lékaři, manažeři a mnoho dalších při tenisovém Memoriálu Strýčka Jedličky v areálu TK Sparta Praha ve Stromovce. I přes počáteční deštivé počasí turnaj proběhl hladce, byl plný úsměvů, dobré nálady a lidí. A také plný vzpomínek, nejenom na Strýčka Jedličku, na jehož počest turnaj v roce 1999 vznikl, ale také na zpěváka, baviče a herce Karla Štědrého. Spoluzakladatel turnaje odešel na podzim 2017 do tenisového nebe.

Účastníky ráno přivítal déšť a pesimistická předpověď na další hodiny, i přesto však dorazila naprostá většina přihlášených. Organizátoři měli v záloze kryté kurty a proto se turnaj mohl rozehrát v plánovaný čas. Před polední pauzou déšť ustal a zbytek turnaje tak již pokračoval nerušeně na venkovních dvorcích. Právě polední pauza přinesla zajímavý program. Nejprve představily svojí exhibicí lukostřelkyně ze Sportovního klubu Nadace Jedličkova ústavu, které následně na kurtu doplnili herec Martin Dejdar, zpěvák Petr Janda a olympijský vítěz Aleš Valenta. Není náhodou, že to s lukem šlo nejlépe právě zlatému ze Salt Lake City. Následovala další oblíbená doplňková disciplína ve střelbě přes síť na hokejovou branku. Dlouhý zástup účastníků se snažil trefit s hokejkou v ruce malou branku na délku celého kurtu. Jako jediný to dokázal Jakub Houska, který si odnesl značkové šampaňské.

Poté již nastal slavnostní okamžik - uvedení 8. člena do Síně slávy Memoriálu Strýčka Jedličky. A kdo doplnil Karla Fialu, Karla Štědrého, Karla Bláhu, Jiřího Krampola, Karla Vágnera,Marii Retkovou a Petra Vichnara? Zpěvák Olympicu Petr Janda, každoroční účastník, vynikající tenista, kterého však na kurt nepustila bolavá záda a večerní koncert v Lokti.

Turnaj tradičně proběhl ve dvou kategoriích dospělých - debl muži a debl mix. Součástí 20. ročníku Memoriálu Strýčka Jedličky byl pak již po páté také turnaj starších žákyň při ČTS. V něm se z vítězství radovala Natálie Syrová, která ve finále udolala Anastasii Oktiabryeva. Turnaj v mixu opanovala Jana Ksandrová a Tomáš Flekal (loňský vítěz mixu mužů). Vítěze, hlavního turnaje deblu mužů se pak stala dvojice David Kozohorský, Pavel Vitásek. David zaznamenal již druhé vítězství v historii, poprvé to bylo po boku Martina Chalupského, který letos bral třetí místo spolu s Martinem Páralem. Pomyslný stříbrný stupínek obsadil pár Milan Javanský, Vladimír Kocián.

Během slavnostního večera byli všichni medailisté obdarováni poháry, dárky od společností Pacific, Bentime, Bük a Ceremony Kids a podpoření mohutným aplausem zaplněného sálu. Atmosféru podpořili svými hudebními čísly Karel Bláha st. a Martin Dejdar. Slavnostní punc dodala také přehlídka dětského oblečení pro slavnostní příležitosti od Ceremony Kids, které se účastnili děti z celodenního kempu pořádaného Memoriálem Strýčka Jedličky. Během něj si děti vyzkoušely mnoho různých pohybových aktivit, dostaly se do péče malířek na obličej a na závěr dne se proměnily v modelky a modely a sklidily obrovský aplaus.

Vzpomínková videa na Karla Štědrého a Strýčka Jedličku dojala přítomné, stejně jako předání ocenění novinářce Haně Höschlové za dlouholetou podporu turnaji. Na podiu se vystřídalo mnoho tváří, vyzdvihnout můžeme patrona letošního ročníku, bývalého vynikajícího hokejového gólmana Milana Hniličku, který se spolu s organizátorem turnaje Karlem Bláhou zhostil předání charitativního šeku do rukou ředitelky Nadace Jedličkova ústavu paní Ireny Fodorové. 

Starosta MČ Praha 1 a aktivní účastník turnaje (již 18 let!) Oldřich Lomecký pak předal šek na podporu ortopedického oddělení Fakultní Nemocnice Motol.

Nezapomenutelný 20. ročník je za námi a již nyní se těšíme na ten příští! Kompletní výsledky ZDE

banner banner banner banner banner