Memoriál strýčka Jedličky – 30.8.2014

 30. 8. na tenisových kurtech TK Sparta Praha v pražské Stromovce. Vstup je zdarma, jsou připraveny i atrakce pro nejmenší.

Tradiční tenisový turnaj Memoriál Strýčka Jedličky opět po roce vzpomene na legendárního baviče Strýčka Jedličku a to na místě, které měl možná nejraději – na tenisovém dvorci. Kromě vzpomínání nás však opět čeká prestižní sportovně společenská akce, setkání předních umělců, podnikatelů a dalších známých tváří našeho veřejného života.

“Je to již 15 let, co jsme společně s Karlem Štědrým pořádali 1. ročník, letos si opět zavzpomínáme na baviče Strýčka Jedličku, milovníka tenisu, který na kurtu bohužel přišel o život,” popisuje Karel Bláha, jednatel pořádající spol. I.S.C. SPORTS.

Hrát se bude v sobotu 30.8. ve Stromovce na kurtech TK Sparta Praha. Turnaj bude mít letos zvýšenou mediální prezentaci díky České televizi.

Pro účastníky i návštěvníky bude tentokrát připravena minivýstava nejcennějších medailí a trofejí známých českých sportovců. “Bude to právě poslední srpnovou sobotu od 13 do 14.30 h – Ladislav Vízek nám ukáže olympijské zlato z Moskvy, Aleš Valenta předvede taky zlatou medaili ze Salt Lake a Vladimír Šmicer tu za vítězství v Lize mistrů,” upřesňuje Bláha. Kromě fotbalistů a akrobatického lyžaře Valenty přijdou také tenista Bohdan Ulihrach a zápasník Michal Vejsada.

Akce tradičně má také charitativní nádech. “Opět podpoříme Nadaci Jedličkova ústavu, dále též dětské oddělení FN v Motole,” dodává Karel Bláha.

V roce 2012 byla otevřena Síň slávy Memoriálu Strýčka Jedličky a jako první do ní byl uveden populární „Limonádový Joe“ Karel Fiala. Vloni jej následovali společně Karel Wágner a Karel Štědrý.  Kdo je letos v Síni slávy doplní, se dozvíme v rámci slavnostního večera a vyhlášení výsledků.

Pokud se chcete i Vy samostatně zapojit do podpory Nadace Jedličkova Ústavu, která pomáhá postiženým lidem již přes 20 let, neváhejte zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS PROJEDLICKU na číslo 87777, cena jedné DMS je 30,- Kč, přičemž nadace obdrží 28 Kč.

Letošní ročník je navíc opět obohacen o turnaj tenisových nadějí, který bude probíhat již od pátku 29.8. Poslední volná místa pro starší žáky čekají možná právě na Vás.

Tento projekt – turnaj starších žáků je realizován za finanční podpory městské části Praha 7.

Partneři Memoriálu Strýčka jedličky 2014: